Med Pack Medikal Programı

/ / Genel

Medikal ve Tıbbi ürün satış mağazaları için geliştirdiğimiz otomasyonumuz; hasta bezi, sonda, ortez protez gibi sürekliliği sağlanan ve sabit müşterileri olan medikaller için özel olarak hazırlanmış bir programdır.

Demo İndir

Bu program ile sabit reçetelerimizin takibini yapmakta ve reçetesi biten hastaları raporlayıp bunlara SMS ile bilgi mesajı atarak bilgilendirmektedir. Reçete takip ve bilgi sitemine kapsamlı olarak muhasebe modülü entegre istemi ile kolay ve kullanışlı muhasebe programı ile karşınızdayız.

Not: Sabit reçete sayısı 500 ve üzeri olan medikal firmalar için muhasebe modülünü de incelemelerini tavsiye ederiz.

TAKİP MODÜLÜ

1) RTakip – ANASAYFA

Basit ve kullanışlı ekranıyla medikal otomasyonunun Reçete Takip modülünün Anasayfası  yukardaki  resimde görüldüğü gibidir. Anasayfa da  kullanılan modüller: SMS PANELİ

SMS paneli ekranı ile hasta bilgilendirmesi yapmaktayız.

Örnek olarak 60 günlük hasta alt bezi reçete süresi dolan hastaya  reçetesinin bittiğini bilgilendirme amacıyla sistemli olarak sms atmaktayız.

ÇIKTI ALMA

Çıktı ekranımızla tüm reçetelerimizin kapsamlı bir şekilde raporlamalarını yazıcıdan sistemli olarak çıktı alabiliriz. Örnek olarak Reçete süresi 1 ay içinde dolacak hataları kurum ve tarih bilgileriyle çıktı almamız.

MÜŞTERİ KAYIT

 

Müşteri kayıt ekranı ile hasta bilgileri ve reçete kayıt ekranımızdır.

SMS KONTROL

 SMS ile bilgi mesajı attığımız hastaları mesajın iletilip iletilmediği bilgisi verilir. NOTLAR: Notlar ekranı ile Reçete ve hasta bilgileri ile ilgili tüm not bilgilerimiz tek ekranda kolayca kontrol edebiliriz. HIZLI SATIŞ: Reçetesiz satış ekranıdır

2) RTakip –  SMS PANELİ Reçete bitiş süresi  dolan hastaların bilgileri SMS ekranımızda otomatik görüntülenir ve bu ekrandan SMS ile bilgilendirme yapılır. Renklendirme sistemimizle SMS attığımız hastalar mavi renkli olarak belirtilir bu sayede SMS attığımız hastaların kontrolünü sağlayabiliriz.

3) RTakip –  ÇIKTI ALMA

Çıktı alma ekranıyla 4 farklı ana modül ile hizmet vermektedir. 1)Reçete başlangıç tarihine göre raporlama (Reçete kayıt tarihi) 2)Reçete bitiş tarihine göre raporlama (Reçete süreleri bitenleri listele örn: 60 günü dolmuş hasta bezi) 3)Rapor başlangıç tarihine göre raporlama  (Rapor kayıt tarihi) 4)Rapor bitiş tarihine göre raporlama (Rapor süreleri bitenleri listele örn: 1 yılı dolmuş hasta bezi) *Bu raporlamaları kurum bilgilerine göre raporlama seçeneği

ÇIKTI EKRANI İLE YAZDIRMA

4) RTakip –  MÜŞTERİ KAYIT HASTA KAYIT

 • HASTA KAYIT: Hasta kişisel bilgileri kayıt işlemleri yapılır. Bu ekranla hastanın reçete ve rapor tarihleri programımızın otomatik tarih hesaplama ve yaş hesaplama işlemleri yapılır.
 • SATIŞ: Hastaya reçete üzeri satış işlemleri yapılır.
 • RAPOR: Hastanın tüm işlemlerini ayrıntılı görmemizi sağlar. Raporlama ekranımızla ayrıntılı liste görüntüleyebiliriz.
 • ARAMA: Sadece hasta adı ile bile hastanın tüm medula bilgileri listelenir.

Satış ekranımız ile hastaya ürün çıkışı yapılır. Sistemimiz otomatik yaş hesaplama ile hasta bezlerindeki 18 yaş altı ve üstü satış fiyatlarını otomatik belirler.

*Rapor ekranımızda hastanın yıl içindeki tüm işlemlerini tek ekranda görebilir.

*Geniş raporlama seçeneğimizle hastanın hangi tarihte ne işlem yaptığımız görebilmemizi sağlar. *Ayrıca yazdırma ekranımızda reçetenin tüm ayrıntılı dokümanını  yazdırma seçeneğimiz vardır.

5) RTakip –  SMS KONTROL

Gönderdiğimiz SMS‘lerin hastaya iletilip iletilmediği kontrollerini gösterir.

6) RTakip –  NOTLAR

*Reçetelerimiz ve raporlarımız ile ilgili not defteri ekranımız.

7) RTakip –  HIZLI SATIŞ

Hızlı satış ekranımızda reçete dışında satılan medikal ürünlerimizin barkotlu satışı yapılmaktadır.

MUHASEBE  MODÜLÜ

1)Muhasebe – ANASAYFA

Muhasebe modülümüz reçete takip programına entegre çalışan sistemdir. Farklı iki program menüsü ile işlem kolaylığı sağlar.

 1. SATIŞ İŞLEMLERİ: Satış işlemleri ile satışı yapılan ürünlerin iade işlemleri, değişim listesi, günlük satış yazdırma ve raporlama olanağı
 2. STOK İŞLEMLERİ: Tüm stok işlemleri buradan yürütülür. Yeni stok kaydı, Hızlı stok arama, stok düzenleme, stok alım raporları modülleri ile hizmet vermektedir.
 3. PERSONEL İŞLEMLERİ: Personel kayıt ve personel maaş avans işlemlerini yürütür. İ
 4. İŞYERİ GİDERLERİ: İşyerinin tüm gider kontrollerini sağlar.
 5. FİRMA İŞLEMLERİ: Firma kayıt işlemlerini yapar ve firma borç defteri ile ürün aldığımız firmaların hesap hareketlerini kontrol eder.
 6. CARİ HESAPLAR: Günlük kapanış ekranı ile hesap raporlamaları yürütülür.
 7. NOTLAR: Muhasebe işlemlerimiz ile ilgili notlarımızın kaydı tutulur.

2)Muhasebe – SATIŞ İŞLEMLERİ

*Tüm satış ve raporlama işlemleri bu modül ile çalışır.

 *Günlük hızlı satış ve reçete ile satışları ayrıntılı bir şekilde raporlama ve yazdırmaya işlemleri yapılır..

*Geçmişe dönük iade ve değişim işlemlerini görmemizi sağlar.

*İade ekranımızla hatalı veya iadesi yapılacak reçetelerin iptalini sağlar. *Hastaya göre arama ile kolay satış iptal.

 

*Kolay ve kullanışlı iade ekranımız ile hiç zorlanmadan tüm iade işlemleri yapılır. *İade fişi vererek iptali sağlanan ürünlerin dokümanı yazdırılır.

3)Muhasebe – STOK İŞLEMLERİ

*Stok kayıt ekranı ile ürünlerimize barkotlar verilerek barkotlu satış olanağı sağlar. *Sadece hasta bezinde 2 satış fiyatı belirtilmiştir. Programımız otomatik olarak yaş hesaplama sistemi ile 18 yaş altı ve üstü 2 farklı fiyat sistemi ile çalışmaktadır.

*Hızlı stok arama ekranı ile stok işlemlerine hız katıyoruz.

*Stok düzenle ekranımızla tek ekranda tüm stok hareketlerini, stok raporlamalarını, yeni ürün kayıt işlemlerini tek ekranla sağlıyoruz.

*Ürün alımlarında bu ekrandan takviye stok girişleri sağlanır ve satış fiyatımızda düzenleme işlemleri yukarıdaki ekranda sağlanır.

*Mal alım raporları ile elimizdeki ürünlerin hangi tarihte kaçar adet satın alındığı ve hangi firmalardan temin edildiği raporları sağlanır. *Ürün hareketleri bu ekrandan gözlemlenir. *Ürün satış raporları.

*Stok alım raporu ile hangi firmadan ürün aldığımızın ve hangi ürünleri aldığımızın raporlama işlemleri bu ekranla yürütülür. 

4) Muhasebe  – PERSONEL İŞLEMLERİ

*Personel kayıt işlemleri bu ekranla sağlanır.

*Personel maaş ve avans işlemleri bu ekranla sağlanır. Gün sonu ile ilişkili olan bu ekran ile tüm personel gider işlemleri notları ile ilgili birlikte kayıt altına alınır.

5) Muhasebe  – İŞYERİ GİDERLERİ

*İşyeri gider ekranımız ile işyerinin tüm giderleri bu ekranda kayıt altına alınır. *Tarihler arası gider raporlama hizmeti *Kategoriye göre listeleme (örnek: son 3 aylık yemek giderlerimizin raporlanması)

6)Muhasebe – FİRMA İŞLEMLERİ

*Ürün aldığımız firmaların kayıt işlemleri yapılır. *Ürün alınan firmaları borç defteri ve ödeme işlemleri yapılır. *Firmaların borç işlemleri yapılır. *Firma ödeme planları raporlanır. *Firma tahsilat işlemleri yapılır.

7)Muhasebe – CARİ İŞLEMLER

*Gün sonu ekranı ile gün içinde yapılan satışların bilgilerini gösterir, personel avans / maaş  raporları gösterilir, iş yeri giderleri gösterilir, iade değişim raporları gösterilir.

SMS ÖRNEĞİ

*Gün sonu alındıktan sonra muhasebem otomatik olarak gün sonu raporunu firma sahibinin cep telefonuna SMS bilgi sistemi ile bilgilendirir.

*Tarihler arası cari raporlarını kolay ve kullanışlı ekranı ile sadece raporlama yapılacak tarih aralıklarını seçip ara tuşuna basmanız yeterli.

8)Muhasebe

NOTLAR *Muhasebe not defteri ile işlerinizin aksamamasını sağlıyoruz. 

You must be logged in to post a comment.